Bezpieczna gastroskopia i kolonoskopia w czasie COVID 19

Czy warto przeczekać COVID rezygnując z dbania o własne zrowie? Każdy musi sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. Bezieczna gastroskopia i kolonoskopia w czasie COVID19 to rzecz najważniejsza dla pacjentów.

My podpowiadamy- nie lekceważ niepokojących objawów. W czasie pandemii Covid-19 zdecydowanie więcej osób zgłasza się do nas z długotrwałymi objawami alarmowymi (bo liczyli, że przeczekają Covid). W większym odsetku badań znajdujemy więc schorzenia wymagające dalszego leczenia, oraz takie, na których leczenie może już być za późno.


Czy wobec tego gastroskopia i kolonoskopia jest bezpieczna w czasie pandemii COVID?

Nasze procedury od zawsze uwzględniały dezynfekcję wysokiego poziomu używanego do badań sprzętu. Stosowane środki są skuteczne przeciwko drobnoustrojom dużo trudniejszym do unieszkodliwienia niż wirus SARS Cov-2. Pomiędzy badaniami endoskopy przechowywujemy w hermetycznej, specjalnie zaprojektowanej szafie z odpowiednimi filtrami i nawiewem powietrza sterylizowanego promieniowaniem UV.

W całej placówce zainstalowaliśmy wentylację mechaniczną z filtracją powietrza, zapewniająca 4 wymiany powietrza na godzinę. Staramy się, aby w każdym z pomieszczeń pacjent przebywał możliwie krótko. Posiadamy osobne pomieszczenia do przygotowania i odpoczynku po badaniu, do samego badania oraz do konsultacji po przeprowadzonej procedurze.

Stosujemy również środki ochrony osobistej oraz skorzystaliśmy z możliwości zaszczepienia przeciwko COVID-19.


Pacjentów prosimy o zapoznanie się z informacjami na stronie www.gastroskopia.net.  Prosimy o przeczytanie w domu zgód na badania i dostępnych formularzy. Dzięki temu możemy ograniczyć do minimum czas przebywania w poczekalni.

Czy wobec tego bezpieczna gastroskopia i kolonoskopia w czasie COVID19 jest możliwa?


Jeżeli masz obawy, lub jesteś w grupie wysokiego ryzyka powikłań COVID- skontaktuj się z nami poprzez kontakt@gastroskopia.net. Spróbujemy znaleźć rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.
#COVID #bezpieczeństwo #endoskopia #gastroskopia #kolonoskopia #anestezjolog