Gastrolog (Gastroenterolog) w Nowym Dworze Mazowieckim

Gastrolog dr n.med. Tadeusz Szwed to placówka oferująca pomoc specjalistów gastroenterologii.

Konsultacje gastrologiczne to podstawowa forma pomocy pacjentowi ze schorzeniami układu pokarmowego. Dolegliwości ze strony jamy brzusznej mogą pochodzić z różnych narządów zarówno układu pokarmowego jak również kręgosłupa, nerek,  pęcherza moczowego, oraz narządów płciowych.  Niewielu pacjentów dysponuje szczegółową wiedzą medyczną z zakresu anatomii i patologii przez co często błędnie nazywają i lokalizują narządy jamy brzusznej. W trakcie pierwszej wizyty ważna jest szczegółowa rozmowa z pacjentem, która ma na celu ustalenie lokalizacji i charakteru dolegliwości.

Jakie badania wykonywane są podczas pierwszej wizyty?

W trakcie pierwszej wizyty u pacjenta, przy pomocy ultrasonografii (USG) staramy się wykluczyć najczęstsze patologie narządów jamy brzusznej dostępnych badaniu takie jak kamica żółciowa, kamica nerkowa, choroby wątroby i trzustki, choroby ginekologiczne u kobiet. Często już na tym etapie udaje się zdiagnozować przyczynę zgłaszanych objawów. Czasami, ku zdziwieniu samych pacjentów są oni kierowani do innego specjalisty: np. chirurga, urologa, czy ginekologa. Ponieważ duża część dolegliwości zgłaszanych przez pacjentów ma charakter czynnościowy, często na pierwszej wizycie pacjent otrzymuje leki, mające złagodzić jego dolegliwości. Jeśli dolegliwości nie ustępują wówczas zalecane jest pogłębienie diagnostyki.

Jakie badania można wykonać w naszej placówce?

W naszej placówce można wykonać następujące badania:

Klikając na badanie dowiedz się w jaki sposób należy się do niego przygotować. O chęci wykonania danego badania należy również poinformować podczas zapisu (badania wymagają zarezerwowania odpowiedniej ilości czasu, oraz właściwego przygotowania ze strony pacjenta)

Z jakimi dolegliwościami należy zgłosić się do gastrologa (gastroenterologa)?

Gastroenterolodzy diagnozują i leczą choroby układu pokarmowego, czyli przewodu pokarmowego i przyległych narządów i gruczołów wpływających na trawienie.

Szczegółową listę objawów znajdziesz klikając w niebieski odnośnik – więcej….

Jakie choroby leczy gastrolog (gastroenterolog)?

Gastrolog leczy choroby układu pokarmowego- szczegółową listę chorób znajdziesz klikając w niebieski odnośnik – więcej ….