E-recepty

Zgodnie z wymogami od 01.01.2020r wprowadziliśmy w naszej placówce E-recepty. E-recepta to dla pacjenta specjalny kod, który podaje w aptece wraz z numerem PESEL w celu otrzymania leku. W rzeczywistości to specjalny system informatyczny. Umożliwia zakodowanie recepty tak, aby była ona widoczna dla lekarza, aptekarza i pacjenta (na internetowym koncie pacjenta).

Niewątpliwą zaletą jest możliwość przepisania preparatów Clensia/Fortrans/ Citrafleet (przygotowujących do kolonoskopii) bez konieczności osobistej wizyty u lekarza. Po zapisaniu się na badanie prosimy o kontakt z gabinetem w godzinach pracy pod nr 22-371-69-22 lub mailowo na adres: kontakt@gastroskopia.net i poinformowanie o chęci otrzymania recepty. Do e-recepty konieczne będzie podanie pełnych danych adresowych i numeru PESEL.

Wykupienie leku będzie możliwe po uzyskaniu zwrotnej informacji ze specjalnym kodem dostępu, który podajemy w aptece.

Kolejną zaletę recept elektronicznych widzimy w przypadku problemów z wykupieniem danego leku- wówczas wystarczy telefon lub mail do naszej placówki- możemy zdalnie poprawić receptę lub przepisać inny lek.

Oczywiście, jak w przypadku innych dużych systemów informatycznych, mogą zdarzać się również problemy z realizacją e-recepty. Z naszej strony zapewniamy możliwość wystawienia tradycyjnej recepty.