W województwie mazowieckim jest wiele placówek w których możemy wykonać wymienione badania. Atutem naszej placówki jest to, że badania te mogą być wykonane w jednym miejscu- zwykle w ciągu jednego dnia. Zarówno USG jamy brzusznej, gastroskopia i kolonoskopia mogą być wykonane przez jednego, doświadczonego lekarza, dzięki czemu możliwe jest szybkie i dokładne postawienie diagnozy oraz skorzystanie z konsultacji specjalistycznej celem ustalenia dalszego, skutecznego leczenia.

Pacjenci, którzy wykonują badania w różnych miejscach często są odsyłani do swojego lekarza prowadzącego celem interpretacji wykonanych badań. Zdarza się, że pomimo rozbudowanej diagnostyki nie są właściwie leczeni, ponieważ w procesie diagnostyczno-leczniczym brakuje spójności.

Ważne jest, aby proces diagnostyki i leczenia był ze sobą skoordynowany. Często pozwala to ograniczyć koszty ponoszone przez pacjenta oraz zminimalizować ryzyko błędu podczas interpretacji wyniku badania.

USG, gastroskopia i kolonoskopia wykonywane w naszej placówce pozwalają rozpoznać lub wykluczyć dużą część schorzeń układu pokarmowego. Jeżeli konieczne są inne badania lub konsultacje staramy się doradzić pacjentowi w jaki sposób może je wykonać w możliwie najkrótszym czasie i w akceptowalnej dla pacjenta formie.